| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Screen Size Supported | 10.10" |
| Height Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | High Strength Composite |
| Height | 10.38" |
| Width | 6.80" |
| Depth | 0.50" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Amazon
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |