| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | iPhone |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | High Strength Composite |
| Height | 5.4" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 1" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Apple iPhone 12 mini |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |