| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet PC |
| Maximum Screen Size Supported | 10" |
| Maximum Adjustable Width | 8.10" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Width | 6.25" |
| Depth | 0.88" |
| Weight (Approximate) | 2.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Apple Tablet PCs:
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |