| Technical Information | |
|---|---|
| Video Wall Compatible | Yes |
| Bezel Width | 0.14" |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Viewable Screen Size | 13.67 ft |
| Display Screen Type | LCD |
| Video | |
|---|---|
| Brightness | 500 Nit |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 80.7" |
| Width | 12 ft |
| Depth | 3.9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |