| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Handheld Computer |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Panasonic Handheld Rugged Tablet PCs:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |