Panasonic Us,Accessory,Gamber Johnson Laptop Vehicle Dock,Cf-33,Usb 2.0 (4),Usb 3.0 (2),Serial,Ethernet (2),Hdmi,Vga,Docking Connector,Dual Rf,Power,Release Lever,Lock,Requires Prem Keybrd
GJ-33-LVD2
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Notebook |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| HDMI | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 120 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.50" |
| Width | 14.10" |
| Depth | 13.50" |
| Weight (Approximate) | 6.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Panasonic CF-33 Toughbook Notebook |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |