| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| HDMI | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 9.10" |
| Width | 12.20" |
| Depth | 6.80" |
| Weight (Approximate) | 3.31 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Panasonic Toughpad FZ-G1 Tablet PC |