| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 15.6 V DC |
| Maximum Output Power | 100 W |
| Maximum Output Current | 7.05 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.7" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 2.2" |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |