IoT Ready and Cloud Manageable Access Switch
JL356A#ABA
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Uplink Port | Yes |
| Modular | Yes |
| Port/Expansion Slot Details |
|
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported |
|
| Ethernet Technology |
|
| Network Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 4.0 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Number of SFP+ Slots | 4 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 2 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor |
|
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 12" |
| Weight (Approximate) | 8.60 lb |
| Warranty | |
|---|---|
| Additional Warranty Information | 1 to 5 Year Ingram Micro Sourcing Advance Replacement Warranty |