| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Media Supported | Contactless |
| Maximum Operating Range | 18" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 12" |
| Width | 12" |
| Depth | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |