| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Maximum Operating Range | 2" |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Wiegand |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 6.1" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 1.2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |