| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Media Supported | Contactless |
| Maximum Operating Range | 4.25" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 4.8" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 1.1" |
| Weight (Approximate) | 8.82 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |