| Technical Information | |
|---|---|
| Identification Method | Proximity |
| Operating Range | 1.97" |
| Application/Usage |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen Type | LED |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Wiegand | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 12.28 oz |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |