| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Rugged | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 8.4" |
| Width | 10.4" |
| Depth | 2.3" |
| Weight (Approximate) | 2.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Environmentally Friendly | Yes |