| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Industrial Silicon Rubber |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 87 |
| Keys Layout | QWERTY |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.56" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.80" |
| Keyboard/Keypad Depth | 7.70" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported | Computer |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |