| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 88 |
| Hot Keys | Emergency |
| Keys Layout | QWERTY |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.20" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.90" |
| Keyboard/Keypad Depth | 7.60" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported | Vehicle Mount Computer |