GVision P17BH-AB-459G Accessories
P17BH-AB-459G
| Technical Information | |
|---|---|
| Screen Size Class | 17" |
| Viewable Screen Size | 17" |
| Screen Mode | SXGA |
| Response Time | 5 ms |
| Horizontal Viewing Angle | 170° |
| Vertical Viewing Angle | 160° |
| Adjustable Display Angle | Yes |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1280 x 1024 |
| Color Supported | 16.2 Million Colors |
| Contrast Ratio | 900:1 |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 350 Nit |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen Type | 5-wire Resistive |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| DVI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Operating Power Consumption | 48 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 15" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 7.1" |
| Weight (Approximate) | 11 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |