Grandstream GXP2130 Wireless Routers
GXP2130
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Base Unit Connectivity Technology | Corded |
| IP Phone Technology | VoIP |
| Total Number of Phone Lines | 3 |
| Speakerphone | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Color | Color |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| USB | Yes |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Communication Protocols |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 3.4" |
| Width | 7.6" |
| Weight (Approximate) | 1.72 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |