| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 12.5" |
| Display Screen Technology |
|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 1 |
| Thunderbolt | Yes |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 2100 mAh |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Form Factor | Slate |
| Height | 0.9" |
| Width | 13" |
| Depth | 9.4" |
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |