| Product Information | |
|---|---|
| Carrying Options |
|
| Case Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Product Material |
|
| Durability | Abrasion Resistant |
| Height | 9.3" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 0.3" |
| Weight (Approximate) | 7 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Tablet |
| Compatibility |
Getac - ZX70 |
| Brand Compatibility | Getac |
| Tablet Model Compatibility | ZX70 |