| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 4.6" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 4.23 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| NDAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |