| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported |
|
| Features | Key Lock |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Audio Line In | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported | Android |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source Type | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Height | 10.63" |
| Width | 11.81" |
| Depth | 3.94" |
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Compatible with the Zebra Android L10 xPad hardhandle and xSlate tablet computer |
| Brand Compatibility | Zebra |
gj-catalog-vol22.pdf 7170-0804