| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Serial |
| Audio Line Out | Yes |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| Microphone | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 10.63" |
| Width | 11.81" |
| Depth | 3.94" |
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Tablet PCs:
|