| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Notebook |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.25" |
| Width | 14" |
| Depth | 11.50" |
| Weight (Approximate) | 4.85 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Getac Notebooks:
|
| Brand Compatibility | Getac |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |