| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Type | AC |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Input Current |
|
| Output Current | 2.50 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mount |
| Height | 13.3" |
| Width | 11.3" |
| Depth | 5.6" |
| Weight (Approximate) | 7.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |