| Technical Information | |
|---|---|
| Protection Type |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Type | AC |
| Input Voltage | 28 V AC |
| Output Voltage |
|
| Output Voltage Detail |
|
| Output Current | 6 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |