| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Maximum Output Power | 15.40 W |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Output Ports | 1 x Ethernet |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3.8" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | United States |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |