| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Product Material | Aluminum |
| Height | 0.30" |
| Width | 1.39" |
| Length | 10" |
| Weight (Approximate) | 6.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |