| Technical Information | |
|---|---|
| Features |
|
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Power Source | DC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Plastic |
| Form Factor |
|
| Height | 6.9" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Intercom System |
| Country of Origin | Vietnam |