| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 3.30" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.90" |
| Keyboard/Keypad Depth | 10" |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Datalogic R Series Vehicle Mount Computer |
| Device Supported | Handheld |
| Country of Origin | Italy |