Bogen SM1EZ Speakerphones
SM1EZ
Select model
The Bogen SM1EZ Ceiling Speaker has a width of 9.5 inches and one tap for easy installation.
| Technical Information | |
|---|---|
| Minimum Frequency Response | 125 Hz |
| Maximum Frequency Response | 15 kHz |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | ABS Plastic |
| Form Factor | Ceiling Mountable |
| Speaker Installation | Indoor |
| Height | 3" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 10.20" |
| Length | 10.3" |
| Diameter | 9.5" |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Indoor |
| Additional Information |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |