4XEM 4XWLSMS1 Wireless Adapters
4XWLSMS1
Select model
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Detection | Optical |
| Total Number of Buttons | 5 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Right-handed |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB 2.0 Type A |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.8" |
| Length | 4.1" |
| Weight (Approximate) | 2.12 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported | Workstation |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |