4XEM 4XWEBCAM1080P Wireless Adapters
4XWEBCAM1080P
Select model
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Effective Resolution | 3 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Lens | |
|---|---|
| Focus Modes | Fixed Focus |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 2.0 Type A |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported | Windows 10 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Cable Length | 4.92 ft |
| Height | 2.3" |
| Width | 4" |
| Depth | 2.3" |
| Weight (Approximate) | 4.30 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |