| Product Information | |
|---|---|
| Technology | Magnetic Stripe Card |
| Media Type | Printable |
| Smart Card/Tag Width | 3.37" |
| Smart Card/Tag Length | 2.13" |
| Smart Card/Tag Thickness | 1.18" |
| Application/Usage | Access Control |
| Features | Laminated |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | United States |
zebra-cards.pdf 800059-106-01