| Product Information | |
|---|---|
| Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Product Color | Black |
| Height | 2.5" |
| Width | 8" |
| Length | 8" |
| Thickness | 905.5 mil |
| Weight (Approximate) | 1.98 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Xplore L10 Rugged Tablet PC |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |