| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Wireless Charging Technology | No |
| Synchronizing Capability | No |
| Device Supported | Mobile Computer |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.8" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 10.3" |
| Weight (Approximate) | 11.64 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Mobile Computers:
|
| Country of Origin | Sweden |