Polyester Z-Ult 2000T 1x0.5 3in core 1 R
10023012
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 1" |
| Label Length | 1/2" |
| Number of Labels per Roll | 10002 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Glossy |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Pearl White |
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Zebra Resin Ribbon |
| Country of Origin | United States |
mod-z-select-2000t-zebra-labels-datasheet.pdf MOD-Z-SELECT-2000T