Label, Polyester, 4 x 2in, Thermal Transfer, Z-Ultimate 2000T, 3 in core, 4 Rolls/Carton
10002634
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 2" |
| Number of Labels per Roll | 2950 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Glossy |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 32 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | United States |
mod-z-select-2000t-zebra-labels-datasheet.pdf MOD-Z-SELECT-2000T