| Technical Information | |
|---|---|
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Scan Color |
|
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 25 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 25 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 50 |
| Media Type |
|
| Media Size | Custom Size - 8.50" x 118" |
| Scanning Modes | Duplex |
| ADF Capacity | 35 Sheets |
| Duplex Scanning | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 15.8" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 5.94 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | Yes |