Western Digital SDPH48H-144T-NBAAB Accessories
SDPH48H-144T-NBAAB
| Storage | |
|---|---|
| Number of Hard Drives Supported | 8 |
| Total Hard Drive Capacity Supported | 144 TB |
| Total Hard Drive Capacity Installed | 144 TB |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Number of Total Expansion Bays | 8 |
| Controllers | |
|---|---|
| RAID Supported | Yes |
| RAID Levels | 0, 60, JBOD |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Number of Thunderbolt 3 Ports | 2 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 15.2" |
| Width | 6.9" |
| Depth | 9.7" |
| Form Factor | Desktop |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |