Western Digital 0TS1877 Accessories
0TS1877
| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 3.75 TB |
| Drive Performance | |
|---|---|
| Maximum Read Transfer Rate | 3311 MB/s |
| Maximum Write Transfer Rate | 3100 MB/s |
| Random 4KB Read | 780000IOPS |
| Random 4KB Write | 159000IOPS |
| Endurance (DWPD) | 1 |
| Endurance (TBW) | 7176.19 TB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | U.2 (SFF-8639) NVMe |
| Drive Interface Standard | PCI Express NVMe 3.1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | 2.5" |
| Height | 0.6" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |