| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Bar Code Scanner |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Height | 1.1" |
| Width | 2.1" |
| Length | 2.1" |
| Weight (Approximate) | 8.46 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Wasp WRS100SBR 1D Ring Barcode Scanner |
| Environmental Compliance |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |