Wasp 633808505240 Accessories
633808505240
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Light Source | Laser |
| Barcode Symbology Supported |
1D:
|
| Features |
|
| Drop Specification |
Withstands repeated 5 ft. (1.5m) drops to concrete |
| Drop Specification (To Concrete) | 59.06" |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Marvell |
| Processor Type | PXA320 |
| Processor Model | AM3715 |
| Processor Speed | 806 MHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 512 MB |
| Flash Memory | 512 MB |
| Memory Card Slot | Yes |
| Memory Card Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 3.8" |
| Screen Mode | WVGA |
| Screen Resolution | 800 x 480 |
| Display Color | Color |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Number of Keys | 26 |
| Keyboard Type | Numeric |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Embedded Handheld 6.5 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 2200 mAh |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | Yes |
| Maximum Battery Run Time | 8.14 Hour |
| Battery Voltage | 3.70 V |
| Removable Battery | Yes |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 14°F (-10°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -4°F (-20°C) to 140°F (60°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.9" |
| Width | 1.6" |
| Length | 7" |
| Weight (With Battery) | 13.76 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Certifications & Standards |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
hc1.pdf 633808505240