Call for a full selection of bar code labels for your Wasp printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 1" |
| Label Length | 3 1/2" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 2300 |
| Total Number of Labels | 27600 |
| Core Diameter | 1" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Attachment Method | Adhesive |
| Printable | Yes |
| Features | Durable |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Paper |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Wasp - WPL305, WPL304 and WPL205 |