Call for a full selection of bar code labels for your Wasp printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Label Length | 3" |
| Label Format | Roll |
| Number of Labels per Roll | 850 |
| Core Diameter | 1" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Attachment Method | Adhesive |
| Printable | Yes |
| Device Supported | Label Printer |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Paper |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Outer Diameter: 5" |
| Compatibility |
Wasp Desktop Barcode Printers:
|
| Country of Origin | United States |