Call for a full selection of bar code labels for your Wasp printer.
| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 3/4" |
| Label Length | 2" |
| Number of Labels per Roll | 2500 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Attachment Method | Adhesive |
| Printable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Polyester |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Outer diameter: 8" |
| Compatibility |
Wasp - WPL406,WPL608,WPL610,WPL612 |
| Country of Origin | United States |