| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 100 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 27" |
| Maximum Screen Size Supported | 42" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Silver |
| Height | 2.40" |
| Width | 14.50" |
| Length | 19" |
| Weight (Approximate) | 9 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|