| Technical Information | |
|---|---|
| Front Rail | Yes |
| Rear Rail | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Maximum Weight Capacity | 120 lb |
| Height | 25.3" |
| Width | 24.3" |
| Depth | 21.9" |
| Weight (Approximate) | 61.60 lb |
| Rack Height | 12U |
| Rack Width | 19" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | No |