| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Pipe |
| Maximum Load Capacity | 380 lb |
| Features |
|
| Mount Pattern | Universal |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Finishing | Black Powder Coat |
| Height | 3" |
| Width | 7.50" |
| Depth | 7.50" |
| Weight (Approximate) | 4.40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Ceiling |