| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 100" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern |
|
| Height | 26.26" |
| Width | 42.76" |
| Depth | 2.24" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Viewsonic Digital Displays:
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | TÜV Rheinland Green Product |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |